Brazílie Pink Star Scr.19 - zrnková káva, 250 g

Kód: 8159
Značka: Coffeespot
170 Kč 151,79 Kč bez DPH 68 Kč / 100 g
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Výherce potravinářského Oscara a hlavně lahodně sladká káva V plném těle ucítíte intenzivní chuť čokolády, voňavý karamel a sušené švestky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brazílie Pink Star Scr.19 - zrnková káva, 250 g

Výherce potravinářského Oscara a hlavně lahodně sladká káva V plném těle ucítíte intenzivní chuť čokolády, voňavý karamel a sušené švestky

O kávě

Chuť: sladká čokoláda, karamel a sušené švestky

O kávě Brazílie Pink Star

Všechna kávová zrnka mají jedinečný původ!

Družstvo Cooxupé figuruje v historii brazilské kávy již po mnoho desítek let. Bylo založeno v roce 1932, v roce 1957 z něho vzešlo Družstvo regionálních pěstitelů kávy z Guaxupé.

Stalo se tak v době, kdy začalo obchodovat s kávou na mezinárodním trhu. Se svou mnohaletou zkušeností v oblasti trhu s kávou se Cooxupé stalo v národním i mezinárodním měřítku pojmem. V současné době nakupují brazilskou kávu od Cooxupé firmy z více než čtyřiceti zemí.

Družstvo má přibližně dvanáct tisíc členů, z nichž 97 % jsou příslušníci malých rodinných farem a drobní vlastníci půdy. Produkce kávy je jejich hlavním zdrojem příjmů.

Kávu nakupují od pěstitelů v Sul de Minas a Cerrado v regionu Minas Gerais a z Rio Pardo Valley v Sao Paulu. Cooxupé má výkupní místa přibližně ve 250 brazilských městech v této oblasti.

Jako jeden z kávových velikánů v Brazílii, Cooxupé také chápe, že má společenskou odpovědnost vůči svým členům, a to zejména ve venkovských oblastech, kde družstvo působí.

Proto vyvinulo různé zdravotní a stipendijní programy, stejně jako vzdělávání v zemědělství. V těchto projektech je velký důraz kladen na budoucí generace pěstitelů kávy a na udržitelné zemědělství.

Jeden ze sociálních projektů, které družstvo vytvořilo, se nazývá Escola Consciente. V roce 2014 získal projekt cenu Andef, jedno z nejvýznamnějších ocenění v brazilském zemědělství. Cooxupé provádí i významné kroky pro snížení negativního vlivu pěstování kávy na životní prostředí.

V roce 2013 založilo Vzdělávací centrum životního prostředí, aby si budoucí generace více uvědomovaly důležitost ekologického přístupu při produkci kávy. Odpadní vody ze zpracovatelských mlýnů jsou shromažďovány externí specializovanou firmou. Tato voda se dále upravuje v jejich stanici pro čištění odpadních vod.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Druh: 100% arabica
Země původu: Brazílie
Kyselost: nízká
Odrůda: směs klasických odrůd
Stupeň pražení: 4 - Intenzivní

logo-white

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.